Angelina Jolie dhe Brad Pitt janë në “luftë” prej gjashtë vitesh: Nuk do të dorëzohet derisa fëmijët të rriten

Angelina Jolie
Brad Pitt dhe Angelina Jolie / Foto: EPA-EFE

Një shembull i përsosur që pas një ndarje dashurie nuk është aspak e lehtë të qëndroni në një marrëdhënie të mirë dhe miqësore me ish-partnerin. Angelina Jolie и Brad Pitt. Edhe për hir të fëmijëve, ish-bashkëshortët nuk arrijnë të qetësojnë pasionet e tyre dhe të lënë pas martesën e dështuar. Burime pranë ish-çiftit pohojnë se Jolie është fajtori kryesor.

Angelina Jolie dhe Brad Pitt / Foto: EPA / IAN LANGSDON

Edhe pse asnjëherë nuk folën publikisht për arsyet e divorcit, edhe sot, gjashtë vite pas dorëzimit të dokumenteve të divorcit, Angelina Jolie dhe Brad Pitt nuk kanë një marrëdhënie “normale”, as nuk është zgjidhur çështja e kujdestarisë së gjashtë fëmijëve të tyre. Sipas burimeve të mirëinformuara, të cilët ndryshe nga aktorët kryesorë të kësaj historie të shëmtuar, nuk kanë arritur të përmbahen nga komentet në media, fajtori më i madh për këtë situatë pas divorcit është Anxhelina.

“Angelina duket e bindur se Brad nuk duhet të marrë kurrë kujdestarinë 50/50”, tha një burim i njohur me betejën ligjore për The Post. “Ka disa që thonë se ajo nuk do të ndalet derisa ata fëmijë të rriten, kështu që Brad nuk do ta ketë kurrë kujdestarinë e përbashkët”, shtoi burimi.

Brad Pitt
Brad Pitt / Foto: EPA-EFE / DAVID SWANSON

Beteja e kujdestarisë së tyre ka vazhduar për gjashtë vjet dhe duket se nuk ka asnjë zgjidhje në horizont. Çdo disa muaj del në sipërfaqe një konflikt i ri, të cilin, nëse besohet nga burime të informuara, zakonisht nis nga aktorja. I fundit në serinë e skandaleve mes çiftit dikur të preferuar të Hollivudit ishte shitja e një pjese të pronës në Francë.

“Angelina sulmon vazhdimisht Bradin. "Dhe ajo qëllimisht ia shiti pjesën e saj të diskutueshme të vreshtit të tyre një blerësi që e dinte se ai nuk donte," tha një mik i Pete's.

anxhelina jolie verë pit pit
Angelina Jolie dhe Brad Pitt / Foto: EPA-EFE

Kjo është arsyeja pse Pete ngriti një tjetër padi, të cilën gjithsesi e fitoi gruaja e tij. Në dokumentet ligjore në qershor, Brad pretendoi se Jolie qëllimisht "donte ta dëmtonte atë" duke shitur pjesën e tij të Chateau Miraval te biznesmeni rus Yury Scheffler, themeluesi i Stoli.

Pete tha se ata kishin rënë dakord prej kohësh që të mos shisnin kurrë pjesën e tyre të pronës pa lejen e tjetrit. Ai gjithashtu kërkoi një gjyq nga juria.

“Është foshnja e tij, ai është shumë krenar për këtë dhe i ka investuar të gjitha të ardhurat nga puna në vreshtat dhe studiot e Miraval-it”, zbuloi një mik i njohur i Pete, duke vënë në dukje se pasuria e vreshtit Correns në Francë ka edhe një studio regjistrimi.

Profimedia
Foto: Profimedia

Lajmi gjithashtu shpërtheu kohët e fundit se avokatët e Angelina dërguan njerëzit e tyre në SAG Awards në shkurt, me shpresën për të kapur Pitt në befasi duke i bërë pyetje rreth Miraval në eventin gala. Por ai nuk ishte i pranishëm atëherë. Thuhet se është një shembull tjetër i Jolie që përpiqet të krijojë dramë publike për ta përkeqësuar të gjithë situatën.

Dyshohet se ka qenë Jolie ajo që ka ngritur edhe padinë kundër FBI-së me një emër të rremë. Ajo padi, e ngritur nga një Jane Doe anonim, pretendonte se zyra e prokurorit nuk i lejoi prokurorit akses në të dhënat në lidhje me një hetim mbi pretendimet se disa vite më parë "burri i atëhershëm sulmoi fizikisht dhe verbalisht gruan e tij dhe fëmijët e tyre gjatë udhëtimit një avion privat”. Të gjithë e dinë se bëhet fjalë për aktorin Brad Pitt dhe djalin e tyre Maddox, me të cilin kanë pasur një marrëdhënie të tensionuar që atëherë.

Angelina Jolie Maddox
Angelina dhe Maddox / Foto: Profimedia

Një kufizim ka edhe takimet e fëmijëve të tjerë me babanë. Miqtë e Pete zbulojnë se ai i sheh fëmijët, por jo aq sa do të donte dhe se nuk është afër kujdestarisë së përbashkët.

Përpara se një gjykatë në Kaliforni të vendoste në maj 2021 se ish-bashkëshortët do të ndajnë kujdestarinë 50/50, e cila më vonë u anulua dhe çështja filloi përsëri, ekipi ligjor i Angelina thuhet se bëri gjithçka për një psikolog fëmijësh për të përcaktuar se Brad nuk ishte në gjendje të kujdesuni për fëmijët.

epa-efe
Angelina Jolie / Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Psikologu Stan Katz, i cili foli me fëmijët e mitur të Jolie-Pitt për çështjen e kujdestarisë, aktualisht është nën hetim jo-penal nga zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Kalifornisë, sipas një dosjeje të paraqitur nga Gjykata e Lartë e Kalifornisë.

“Gjithçka është në ngecje. Viti i kaluar ishte shumë i trazuar. Brad iu dha paraburgimi 50/50 pas një vendimi të gjatë dhe të detajuar të gjykatës. Pastaj gjykata e apelit e rrëzoi vendimin duke u bazuar në diçka që nuk kishte të bënte me themelin e çështjes. Ishte një mosmarrëveshje e brendshme midis gjyqtarëve dhe gjyqtarëve privatë në Kaliforni që nuk kishte lidhje me marrëveshjen e kujdestarisë. Ishte një aspekt teknik. Është e paqartë se si qëndrojnë gjërat tani”, zbuloi Page Six.

Video e ditës