Andonovski nga VMRO-DPMNE: Nuk shoh rritje të shumicës parlamentare

Foto: MIA

Stefan Andonovski nga VMRO-DPMNE sonte në një paraqitje të ftuar në televizionin “21”, ai tha se nuk e sheh rritjen e shumicës parlamentare të paralajmëruar nga përfaqësuesit e qeverisë para hyrjes së Aleancës për Shqiptarët në pushtet.

“Nuk e shoh në asnjë votim rritjen e shumicës parlamentare, 65, 64, 62. Mendoj se edhe këto ditë nuk do të ketë kuorum për punë në Kuvend sepse kjo ishte një shtesë në shërbim të Artan Grubit. Pra jo në shërbim të Qeverisë, jo në shërbim të Maqedonisë, jo në shërbim të përparimit të Maqedonisë, jo në shërbim të reformave, ne dëgjuam reformat evropiane etj. por në shërbim të klikës së vogël rreth Artan Grubit për të mbrojtur vendin e tyre për dhjetë muajt e ardhshëm, nuk pres më shumë”, tha Andonovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës