Një grua amerikane qëlloi burrin e saj 80-vjeçar pasi ai vendosi të divorcohej prej saj

policia amerikane
Foto: EPA

Një grua 80-vjeçare nga Arizona e SHBA-së qëlloi me armë zjarri dhe vrau bashkëshortin e saj XNUMX-vjeçar pasi ai e bëri të qartë se ishte i vendosur të divorcohej prej saj.

Fotoja e arrestimit të Christina Pascaletto-s, e publikuar nga autoritetet lokale, tregon gruan duke buzëqeshur gjerësisht para kamerës së policisë, me dy sy të nxirë. Gruaja u arrestua për tentativë vrasjeje pas sulmit ndaj burrit të saj të larguar, i cili u zhvendos në një shtëpi tjetër dhe ndërroi bravat në mënyrë që Pascaletto të mos mund të hynte.

Sipas New York Post, 62-vjeçari udhëtoi me makinë dy orë nga shtëpia e çiftit në Gilbert në shtëpinë e tyre të dytë në Prescott për të parë dhe biseduar me John, 80 vjeç. Ajo më pas fitoi hyrjen në shtëpi, ndoshta me çelësat e rinj që besohej se ishin vjedhur gjatë vizitës së saj të mëparshme, dhe shkoi në dhomën e gjumit ku ishte i shoqi.

Kur u gjendën ballë për ballë, ata filluan të debatonin pasi viktima këmbënguli që të vazhdonin me divorcin, ndërsa ajo donte që ata të përpiqeshin të shpëtonin martesën e tyre.

"Ai i tha asaj se ishte i vendosur dhe se nuk do të ndryshonte mendje." Më pas ajo nxori një armë dhe e qëlloi atë ndërsa ai ishte ende në shtrat. Viktima ka arritur ta rrëzojë dhe arma i ka rrëshqitur nga dora. Më pas burri tentoi të ikte nga shtëpia. Në përleshjen që pasoi dhe duke tentuar të arratisej, ai ka goditur me duar dhe bërryla gruan”, tha policia.

Kur më në fund 80-vjeçari arriti të dilte nga shtëpia, vrapoi në shtëpinë e një fqinji dhe thirri ambulancën. Viktima, e cila ka pësuar një plagë me armë zjarri në kyçin e dorës, është dërguar në spitalin e Phoenix.

Sipas informacioneve të mbledhura nga policia gjatë hetimeve, çifti ishte ndarë prej disa muajsh. I moshuari u tha autoriteteve se gruaja e tij e larguar kishte vjedhur çeqe dhe, rreth një javë para incidentit, kishte falsifikuar një çek prej 10.000 dollarësh që ajo kishte arkëtuar. Gjatë marrjes në pyetje edhe gruaja i ka pranuar këto akuza.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës