Amerikani me përvojë në NBA, Quarterman do të luajë për Phoenix 2010

Tim Quarterman luajti për Houston dhe Portland në ligën NBA/foto: facebook.com/bcfeniks2010/

Tim Quarterman është një lojtar i ri në Phoenix 2010, 28-vjeçari amerikan që sjell me vete përvojën e NBA-së duke luajtur për Hjuston и Portland do të veshin “vjollca-verdhët” deri në fund të sezonit.

Ai luan në pozicionin e rojes dhe eksperienca e tij do të jetë e paçmueshme për basketbollistët e rinj të Phoenix 2010.

Ai e kaloi karrierën e tij të kolegjit në Universitetin prestigjioz të Luizianës, ku ai shënoi mesatarisht 11,2 pikë, 4,6 kërcime dhe 3,6 asistime në sezonin e fundit përpara se të largohej për në NBA.

Përveç Houston dhe Portland, ai bëri paraqitje edhe në G-League për anëtarët e Chicago, Nets, Clippers dhe Miami, dhe ai gjithashtu ka përvojë evropiane në Izrael, si dhe paraqitje në Zelandën e Re dhe Meksikë.

Sot përbërja e Phoenix 2010 në Liga e parë maqedonase e basketbollit humbi në vizitën te Kožuv me 97:89. Pas humbjes së tretë sezonale, Fenix ​​2010 është në vendin e tretë me 11 pikë, dy më pak se Gostivari kryesor.

Video e ditës