Amerikanët e arrestuar në Shkup, u egërsuan në një lokal dhe donin të rrihnin pronarin

një luftë
Ilustrim: Lufto / Foto: MPB

Dy shtetas të rinj janë arrestuar dje herët në mëngjes në lagjen Kozle të Shkupit, pasi kanë hyrë në një lokal dhe kanë tentuar të bëjnë hesapet me pronarin, thonë nga MPB.

“Me datë 06.12.2021 në ora 02.00 në rrugën “Mile Pop.Jordanov” në Shkup, nga ana e policëve nga SPB Shkup janë arrestuar G.F.(30) dhe E.Dz.Sh.(27), të dy nga SHBA-ja, pasi që më parë janë sjellë në mënyrë agresive dhe kanë dëmtuar një pjesë të inventarit në një lokal në rrugën e përmendur, si dhe kanë tentuar ta sulmojnë fizikisht pronarin”, thuhet në buletinin e policisë.

Të dy janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihen kallëzimet përkatëse.

Video e ditës