Amber Heard gënjeu se i dhuroi paratë e divorcit në një spital fëmijësh

Johnny Depp
Ish-bashkëshortja Amber Heard dhe Johnny Depp / Foto: EPA-EFE

Gjyqi që po zhvillohet para syve të publikut botëror vazhdon. Amber Heard më në fund pranoi se nuk kishte paguar donacionin e premtuar prej 3,5 milionë dollarësh, pasi pretendonte vazhdimisht se paratë e divorcit ishin dhuruar për bamirësi.

Duke dëshmuar në gjykatë të hënën, Herd tha se nuk e dhuroi shumën e planifikuar sepse Johnny Depp e paditi atë. Megjithatë, ajo ka pohuar vazhdimisht - duke përfshirë nën betim në rastin e shpifjes së Depp në 2020 - se kishte dhuruar.

"U dhuruan gjithsej 7 milion dollarë - e ndava midis Unionit Amerikan të Lirive Civile dhe Spitalit të Fëmijëve të Los Anxhelosit. "Unë nuk doja asgjë," tha Hurd gjatë paraqitjes së saj të ftuar në emisionin holandez të vitit 2018 RTL Late Night.

kokë qelibar
Foto: EPA-EFE / Steve Helber /

Por tani Herd i ka thënë gjykatës se ajo ende nuk e ka paguar plotësisht donacionin e planifikuar sepse Johnny e paditi atë për 50 milionë dollarë në mars 2019.

“Unë do t'i përmbush të gjitha premtimet e mia. “Do të doja që ai të ndalonte më paditën që të mundem”, shtoi ajo.

Johnny Depp
Foto: EPA-EFE / Steve Helber /

Terrence Doherty, shefi operativ dhe këshilltari kryesor i ACLU, dëshmoi më herët në këtë rast dhe tha se një total prej 1,3 milionë dollarësh ishin dhuruar deri më tani nga Herd ose në emër të saj. Nga këto para, Hurd dhuroi 350.000 dollarë në dhjetor 2018 dhe që atëherë nuk ka paguar asgjë. Depp pagoi 100.000 dollarë dhe 350.000 dollarë të tjera erdhën nga një fond i firmës së investimeve Fidelity.

Një pagesë tjetër prej 500.000 dollarësh erdhi nga një llogari me firmën investuese Wengard, për të cilën Dogerti tha se besonte se ishte një fond i krijuar nga Elon Musk. Avokati i Amberit, Elaine Bredehoft, pyeti pse Hurd pranoi një marrëveshje prej 7 milionë dollarësh nga Depp.

“Nuk më interesonin paratë. Më thanë që nëse nuk do të isha dakord me shumën që mund të anulohej, nuk do të pajtoheshim kurrë. “Kam marrë shumë më pak nga ajo që më është ofruar dhe ajo që më detyrohet”, tha ajo.

kokë qelibar
Foto: EPA-EFE / Steve Helber /

Hurd tha se ajo i dhuroi paratë për bamirësi, sepse ajo kurrë nuk ishte e interesuar për paratë e Johnny.

“Unë doja vetëm sigurinë time dhe të ardhmen time dhe ai e rrezikoi atë. Doja që ai të më linte vetëm. E kam thënë që në vitin 2016”, përfundoi ajo.

Më shumë artikuj mbi këtë temë:

 

Besojini të gjitha femrave përveç Amber Heard! Aktori i njohur i neveritur nga ish-i i Johnny Depp

 

Johnny Depp apo Amber Heard: Në cilën anë janë të famshmit?

 

FOTO + VIDEO | Hurd "thye": Johnny Depp më përdhunoi me një shishe dhe lyente muret me gjak

 

VIDEO | Përdoruesit e Twitter-it e “shkatërruan”: Amber nuk ka fjalë, përdor kopje filmike të dëshmisë

 

FOTO | Amber Heard në gjykatë tregoi foto shqetësuese të Johnny Depp-it të dehur dhe të droguar

 

VIDEO | Infermierja pretendon: Amber Heard mori drogë ndërsa ishte e martuar me Johnny Depp

 

Përpjekje e dëshpëruar për të shpëtuar! Amber Heard pushoi ekipin e PR, por numri i nënshkrimeve në peticionin kundër tij po rritet me shpejtësi

Video e ditës