Alkaloid dhe Vardar mbetën perfekt edhe pas katër ndeshjeve

Foto: RK Alkaloid

Edhe pas xhiros së katërt në Superligën e hendbollit, Alkaloid dhe Vardar mbetën perfekt.

Alkaloid mposhti debutuesin në garën më të fortë, skuadrën e Aerodromit me 30:44. Ndeshja u zhvillua në mënyrë të barabartë në sallën “Autokomanda” deri në orën 15:15 dhe më pas favoriti filloi t’i hapte rrugën fitores.

Në fillim të pjesës së dytë, të zgjedhurit e Lazarov për herë të parë arritën në avantazh dyshifror (18:28). Ai ishte golashënuesi i parë i ndeshjes Ivan Jonov me dhjetë gola, Aleksandër Petkovski goditi tetë herë.

Vardari, i cili luajti sot ndeshjen e tij, fitoi bindshëm edhe ndaj Prilepit me 22:35.

Vardari që në fillim imponoi ritmin e vet dhe diktoi lojën. Përparësia ishte gjithmonë në anën e skuadrës Vllado Nedanovski, dhe në pjesën e parë mbrojtësi serb pati një lojë mjeshtërore Matija Nikoliq i cili shënoi nëntë gola, nga gjithsej 18 për Vardarin

SUPERLIGA – Raundi i 4-të

GRUPI A.

Strugë – Shkup 37-28

Kumanovë – Tikvesh 16-28

Ohër - E. Pelister 2 24-22

Aeroporti – Alkaloid 30-44

GRUPI B

Pranvera – Multi Essence 32-27

Prilep – Vardar 1961 22-35

Vardar Negotinë – E. Pelister 17-32

Butel - Arti i Artë (nesër 01.10 - 18)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës