Ali Ahmeti në vizitë në familjen e Hashim Thaçit: Do të kthehet fitues nga Haga

Ali Ahmeti viziton familjen e Hashim Thaçit/Foto: Facebook

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti së bashku me Artan Grubin kanë vizituar familjen e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë i akuzuar për krime lufte nga Tribunali i Hagës, gjykimi i të cilit është në vazhdim.

“Sot vizitova vatrën familjare të bashkëbiseduesit tim dhe ish-presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për t'i dhënë zemër dhe forcë prindërve dhe të afërmve të tij në betejën për drejtësi, ku djali dhe shokët e tij mbrojnë dinjitetin e UÇK-së. , një arsye e mirë për popullin e Kosovës. Drejtësia vjen me vonesë, por nuk harron, ndaj i thashë Bac Haxhit, e kemi folur kur jemi mbledhur në vitet e rezistencës kombëtare për liri dhe qytetari në Kosovë. Hashimin do ta presim me krenari me miqtë në kthimin e tij si fitimtar të drejtësisë! Liria ka emër, ka shkruar Ahmeti në Facebook krahas fotove me familjen e Thaçit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës