Ali Ahmeti për Hristijan Mickoskin: Je rritur me thashetheme, mos kërko të brendshmet, zgjedh fjalët, je akoma i ri

Foto: Sloboden Pechat/Slobodan Djuric

kristian, populli im thote qe kalaja ndertohet gur me gur, fjale per fjale fillon shpifja, mos fillo shpifjet.

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në një tubim sonte tha se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, është ngritur me gurabi dhe kek, raporton gazetari i TV21 nga sheshi "Maqedoni".

Ai i tha të kishte kujdes se çfarë thoshte sepse ishte ende i ri dhe goja i nxirrte qumësht.

“Udhëtova pak më gjatë dhe mezi prisja të vija tek ju për t'i thënë disa fjalë Hristijan Mickoskit. Hristian Mickoski u rrit me biskota, Hristian Mickoski u rrit me cupcakes (biskota). Unë u rrita në një kullë guri që u dogj tri herë nga robëruesit. Krisht, populli im thotë se kalaja është ndërtuar gur më gur, fjalë për fjalë fillon shpifja, mos e nis shpifjen. Mos filloni thashethemet dhe zgjidhni fjalët, ju jeni ende i ri dhe ju është mbushur goja me qumësht”, tha Ahmeti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës