Aleksandar Vuçiq: Për 24 orë do të kem informacione të reja për vrasjen e serbëve të Kosovës

Adresa e Aleksandër Vuçiqit / Foto Telegraf.rs print screen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot duke folur për situatën në Kosovë e Metohi dhe fushatën kundër Serbisë, ka thënë se “kanë bërë gjithçka për ta shkatërruar Serbinë, por Serbia do të fitojë”.

Ai tha se brenda 24 orëve do të dalë me informacione të reja për vrasjen e tre serbëve në Banjskë më 24 shtator dhe se do të kërkojë nga të gjitha autoritetet që të zbardhet plotësisht e vërteta për ngjarjen e përgjakshme.

- Ata bënë gjithçka për ta shkatërruar Serbinë, Serbia do të fitojë! – ka thënë Vuçiq në videon e publikuar në Instagram.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës