Ministrja shqiptare për Evropën dhe Punët e Jashtme, Xhaçka, nesër do të vizitojë Shkupin

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, Oljta Xhaçka, nesër do të jetë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, gjatë së cilës do të ketë një takim me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Siç njofton MPJ, tema e diskutimit në takimin mes ministrave Osmani dhe Xhaçka pritet të jetë përkushtimi i të dyja vendeve për ruajtjen e nivelit të lartë të bashkëpunimit dypalësh, procesi i anëtarësimit për anëtarësimin e dy vendeve në BE, bashkëpunimi në kuadër të NATO-s dhe dinamika rajonale, me referencë të veçantë për marrëveshjen e arritur së fundmi ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Krahas takimit me homologun e saj, Xhaçka është paraparë të takohet edhe me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubin dhe kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. .

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës