Nëse Messi vjen në Premier League, ai do të jetë rezervë në Tottenham

Lionel Messi / foto: EPA-EFE / Kiko Huesca

Verën e kaluar, pas 20 vitesh, Lionel Messi u largua nga Barcelona dhe u transferua te PSG, ku luajti sezonin më të keq në karrierën e tij profesionale.

Pavarësisht se shënoi 11 gola dhe dha 15 asistime, Messi nuk arriti të ndihmonte PSG-në të fitonte trofeun e lakmuar të Ligës së Kampionëve në Paris, dhe me ndeshjet e shfaqura ai dukej larg nga forma që e kishte hijeshi, ndërsa mbante fanellën e Barcelonës.

Për shkak të kësaj, shumë besojnë se Messi nuk mund të luajë më në skuadrat më të mira angleze, dhe njëri prej tyre është Danny Mills, ish-lojtari i Manchester Cityt, i cili beson se argjentinasi do të ishte një rezervë në gjashtë skuadrat më të mira në Premier League.

- Nëse Messi do të vinte tani në Premier League, ai nuk do të luante në Manchester City, Liverpool apo edhe Tottenham. Unë nuk mendoj se ndonjë ekip i gjashtë më i mirë në Angli do ta sjellë atë. Mendoj se në këtë moment Messi është larg atyre skuadrave – tha Mills.

Video e ditës