Nëse deri nesër nuk bie borë në Nju Jork, do të “bie” një rekord 50-vjeçar.

Foto: PIX 11 News / Youtube / printscreen

Në metropolin amerikan të Nju Jorkut, bora nuk ka rënë tashmë për 326 ditë, dhe nëse nuk bie nesër, do të thyhet rekordi i vitit 1973, kur ra bora e parë më së voni më 30 janar.

Nëse nuk do të ketë reshje bore edhe për disa ditë, do të “bie” një tjetër rekord – për periudhën më të gjatë pa borë në “Mollën e Madhe”. shkruan "New York Daily News."

Përveç qytetit të Nju Jorkut, qytete të tjera në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara po thyejnë rekorde të ngjashme për periudhat pa borë këtë dimër.

Nga ana tjetër, pjesë të shtetit të Nju Jorkut u goditën nga një stuhi e rrezikshme dëbore në dhjetor, ku zyrtarisht humbën jetën 39 persona.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës