Aktori i Pirates of the Caribbean u vra nga një peshkaqen teksa bënte sërf në Hawaii

Tamayo Perry në "Pirates of the Caribbean" / Foto: WALT DISNEY PICTURES - MOUNTAIN, PETER - Album / Album / Profimedia

Surferi legjendar Tamayo Perry (49), i cili luajti në filmin "Pirates of the Caribbean", vdiq të dielën pasi u sulmua nga një peshkaqen teksa bënte sërf në brigjet e Oahu, Hawaii.

Trupi i pajetë i Perry-t u gjet nga sërfistët lokalë pranë plazhit Malakahan në bregun verior të Oahu-t, pa një krah ose një këmbë, raporton “Revista Stab”.

Kalimtarët që panë trupin thonë se, duke gjykuar nga lëndimet e dukshme, është e mundur që Perry të ketë pësuar më shumë se një pickim peshkaqeni. Më pas, ekipet e shpëtimit e çuan Perry-n në breg me një ski, dhe mjekët menjëherë e shpallën atë të vdekur, thanë zyrtarët në një konferencë për shtyp.

Perry lindi në 1975, u rrit në anën lindore të Oahu dhe e ndërtoi karrierën e tij në North Shore, si një sërfist profesionist dhe më vonë si roje shpëtimi.

Ai filloi të bënte sërf në moshën 12-vjeçare dhe në kohën kur ishte adoleshent, Perry e konsideronte veten "një djalë të qetë vendas që duhej të merrte hua dërrasat e sërfit sepse nuk kishte sponsorë".

Perry njihej gjerësisht si një nga surfistët më të shquar të Pipeline – duke tërhequr vëmendjen me buzëqeshjen dhe ekuilibrin e tij të rastësishëm ndërsa luftonte me valët e mëdha.

Karizma dhe aftësitë e tij gjithashtu i dhanë atij role në hitet e vitit 2002, Lost, Pirates of the Caribbean dhe Hawaii 5-0.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës