Ahmeti për Mickoskin: Nuk do të kalojë me mua, nuk di të drejtojë një shtet

Ali Ahmeti, takim në Shkup Foto: Ahmeti Facebook

Vazhdojnë ofendimet dhe zënkat mes Mickoskit dhe Ahmetit. Pasi lideri i VMRO-DPMNE-së iu kundërpërgjigj Ahmetit se i ka kaluar të gjitha kufijtë dhe sillet në mënyrë primitive, njeriu i parë i BDI-së thotë se Mickoski nuk është dashur “të merrej me të, sepse nuk do t'i vinte fundi”. Ahmeti ka shpjeguar se Mickoskit i ka dhënë vetëm këshilla sepse ai ka qenë shumë vite në politikë. Ai iu referua momentit kur Mickoski kinse bëri thirrje që qytetarët të mos votojnë për Frontin Evropian.

“Nuk duhej ta niste këtë betejë se nuk e mbyll dot me mua, nuk e provokova por i thashë të vërtetën që nuk ka qenë ende asnjë ditë në krye të vendit. Ka shtatë vjet në opozitë dhe nuk di si drejtohet shteti, nuk di si ndërtohen institucionet, ne jemi shtet dhe mbajmë përgjegjësi për drejtimin e shtetit, mbajmë përgjegjësi që të mos ketë dallimet ndëretnike, ne mbajmë përgjegjësi që na thërrasin të votojmë ose të mos votojmë kundër këtij apo atij. Është populli që vendos dhe nuk është fyerje për z. “Hristijan Mickovski është këshilla e një njeriu që ka përvojë 22 vjeçare në jetën organizative politike dhe drejtimin e shtetit”, thotë Ahmeti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës