Ahmeti: Tema e pakënaqësisë tek integrues është e vogël në krahasim me temën e frontit evropian

Foto: Sloboden pechat/ Zoran Dimovski

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas përfundimit të Kryesisë së sotme qendrore të partisë, ai tha se është biseduar për një temë shumë të rëndësishme siç është fronti evropian, i cili siç tha ai duhet të ringjallet dhe është i vogël në krahasim me atë për pakënaqësitë e integratorëve. , njoftoi ai TV 21.

“Tema e dallimeve të vogla që ekzistojnë në BDI në krahasim me temën e frontit evropian është e vogël dhe javën e ardhshme, një javë nga sot, do të vazhdojmë me takime dhe biseda në parti”, tha Ahmeti.

Në pyetjen e një gazetari se çfarë do të diskutohet javën e ardhshme?, Ahmeti me përgjigje.

“Sigurisht për ngjarjet, më në detaje për frontin por edhe për ngjarjet në BDI”, tha Ahmeti.

Ahmeti nuk ka përjashtuar mundësinë që javën e ardhshme të shqyrtohen edhe kërkesat e “Grupit të Zjarrit”, nëse do të ketë, ndonëse tha se për çështjen e llogaridhënies është diskutuar disa herë brenda vetë partisë.

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, pas përfundimit të Kryesisë Qendrore të partisë së sotme në Mala Reçicë, ku ka treguar se është diskutuar vetëm për një pikë – situatën me të ashtuquajturin front për Evropën dhe hapat e ardhshëm, u shpreh se është e nevojshme të mblidhemi në një përballë të gjitha forcave pro-evropiane në vend, për të bërë hapat thelbësorë, sepse nëse ky moment humbet, ne, siç theksoi ai, mund të futemi në një situatë të rëndë izolimi.

E di që ka deputetë të VMRO-DPMNE-së që do të votonin për amendamentet kushtetuese, thotë Grubi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës