Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo shpifjet, nuk kemi faj që kemi 22 vite fitues

Ali Ahmeti Foto: Facebook Artan Grubi

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, duke folur mbrëmë në manifestimin “Ballë për ballë për mundësi të barabarta”, të organizuar nga Sekretariati për Mundësi të Barabarta të Degës së BDI-së në Çair, tha se është gjemb në këmbë për shumë prej tij. kundërshtarët, por se ai nuk është fajtor.që fiton 22 vjet. Duke iu referuar zhvillimeve politike, Ahmeti tha se pranon rivalitet me kundërshtarët politikë në vend, por jo rivalitet deri në shpifje dhe armiqësi.

- Jam shumë i vetëdijshëm që jemi gjemb në këmbë për shumë kundërshtarë politikë që kemi krijuar në 22 vjet, por nuk kemi faj që kemi 22 vite fitues. Populli votoi për ne. Prandaj, ata nuk kanë pse të armiqësohen me popullin. Unë e pranoj rivalitetin, pranoj të jem në konkurrencë, por jo rivalitetin deri në armiqësi. Jo në rivalitet deri në shpifje, sepse 22 vite nuk kemi fituar me dhunë. Populli na deshi dhe ne ishim fitues – tha Ahmeti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës