Ahmeti nga Mala Reçica do të tregojë hapat e ardhshëm në frontin evropian

Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së, Foto: Facebook BDI

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, sot në orën 13:XNUMX nga selia në Mala Reçicë do t'i shpallë hapat e ardhshëm të frontit evropian, pas konstituimit të përbërjes së re parlamentare dhe në pritje të shpalljes së marrëveshjes ndërmjet VMRO-DPMNE-së. Koalicioni Vredi” dhe Lëvizja ZNAM për krijimin e qeverisë së re.

Në konferencën për media, Ahmeti do të shoqërohet nga partnerët e Frontit Evropian.

Ahmeti dje në seancën konstituive nuk ka pranuar të komentojë qëndrimet e Frontit Evropian pas qëndrimit në opozitë. Deputetët e Frontit Evropian nuk votuan për verifikimin e mandateve dhe u larguan nga salla para zgjedhjes së Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit.

Është e papranueshme që Fronti Europian të jetë opozitë sepse ata janë fituesit e zgjedhjeve parlamentare dhe sipas tyre kanë legjitimitet për të përfaqësuar shqiptarët.

Kuvendi mbyllet, Mickoski e pret mandatin deri më 8 qershor

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës