Afrim Gashi zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit

Afrim Gashi / Seanca konstituive në Kuvend / Foto: Shtypi i Lirë - Dragan Mitreski

Me 76 vota “Po”, Afrim Gashi nga koalicioni “Vredi” është zgjedhur kryetar i ri i Kuvendit të Maqedonisë.

Deputetët e majtë votuan kundër zgjedhjes së Gashit, ndërsa deputetët e Frontit Evropian të udhëhequr nga BDI nuk ishin të pranishëm në sallë.

Deputetët e së majtës kanë dalë nga salla dhe nuk e kanë respektuar betimin e Afrim Gashit, të cilin ai e ka shqiptuar fillimisht në shqip e më pas në maqedonisht.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës