Avokati i Palços thirri për pyetje në komisariat

I dyshuari Ljupço Palevski - Palco me Vanjën dhe Pançen e vrarë / Fotokolazh i PS / Rrjetet sociale

Avokati Vasko Stojkov sot pasdite është thirrur në stacionin policor për marrje në pyetje, mëson MKD.mk. Stojkov para disa ditësh ka deklaruar se me automjetin e tij e ka çuar për ekzaminim në Beograd Ljupço Palevski-Palco dhe po atë ditë është kthyer në Maqedoni. Stojkov thotë se në atë kohë nuk e dinte fare se Palevski dyshohej për një vrasje të dyfishtë.

“Nuk e dija se ai ishte përgjegjës për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski. Më kërkoi që ta çoja në Beograd sepse nuk ka automjet dhe nuk mundi të merrte vesh që një noter t'ia përkthente automjetin. Nuk dija asgjë për këtë çështje. E di që ai duhej të shkonte në Beograd për një ekzaminim. U ktheva në Shkup. Palevski më tha se nëse nuk është në rregull, ai do të shkojë për ekzaminim në Stamboll. Kur u ktheva, policia ishte në kërkim, më pyeti dhe pastaj u thashë”, tha Stojkov më 4 dhjetor.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës