Avokati i Depp-it u zemërua nga Amber Heard: Johnny nuk është i vetmi që keni rrahur, apo jo?

Amber Heard, Avokati i Johnny Depp / Foto: EPA-EFE

Po zhvillohet gjyqi i ish-bashkëshortëve të famshëm. Johnny Depp padit ish-gruan e tij Amber Heard për akuzat e saj për abuzim gjatë marrëdhënies dhe jetës së tyre martesore dhe kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim.

Aktori e përfundoi dëshminë e tij pak javë më parë dhe tani avokatët po marrin në pyetje Amber Heard dhe çdo ditë e më shumë dalin në pah detaje të cilat mund ta çojnë këtë çështje në një epilog befasues.

Amber pranoi në gjykatë se gënjeu se paratë që mori nga divorci i dhuroi për bamirësi dhe provat se ajo abuzoi me të shoqin në martesë po bëhen gjithnjë e më të forta.

Avokatja e Depp-it, Camilla Vazquez, arriti ta zemërojë atë gjatë një pyetjeje të kryqëzuar pasi ajo u hap për marrëdhënien e saj të mëparshme dhe pretendoi se kishte rrahur ish të dashurën e saj në aeroport.

“Johnny nuk është i vetmi partner emocional që keni rrahur, apo jo?”, pyeti avokati, gjë që e tërboi dukshëm Amberin. Aktorja u përgjigj se nuk e ka rrahur as ish të dashurën e as ndonjë ish-partner tjetër.

Sipas mediave amerikane, Amber Heard u ndalua në vitin 2009 pasi sulmoi fizikisht në aeroport të dashurën e saj të atëhershme, fotografin Tasja van Ri.

 

Më shumë artikuj mbi këtë temë:

 

Fansat e Johnny Depp sulmojnë vajzën e tij në Instagram

 

FOTO | Ditari i dashurisë së Amber Heard dhe Johnny Depp u paraqit në gjykatë: Më fal që të lëndova

Amber Heard gënjeu se i dhuroi paratë e divorcit në një spital fëmijësh

 

Besojini të gjitha femrave përveç Amber Heard! Aktori i njohur i neveritur nga ish-i i Johnny Depp

 

Johnny Depp apo Amber Heard: Në cilën anë janë të famshmit?

 

FOTO + VIDEO | Hurd "thye": Johnny Depp më përdhunoi me një shishe dhe lyente muret me gjak

 

VIDEO | Përdoruesit e Twitter-it e “shkatërruan”: Amber nuk ka fjalë, përdor kopje filmike të dëshmisë

 

FOTO | Amber Heard në gjykatë tregoi foto shqetësuese të Johnny Depp-it të dehur dhe të droguar

 

VIDEO | Infermierja pretendon: Amber Heard mori drogë ndërsa ishte e martuar me Johnny Depp

 

Përpjekje e dëshpëruar për të shpëtuar! Amber Heard pushoi ekipin e PR, por numri i nënshkrimeve në peticionin kundër tij po rritet me shpejtësi

 

Video e ditës