Avokatët e Khasi: Kërkimi i faljes së Didi është një veprim i pasinqertë nga një njeri i dëshpëruar

Didi dhe Kasi në 2016 / Foto: Profimedia

Producent dhe reper amerikan Sean Combs, i njohur si Didi, kërkoi falje për sulmin ndaj ish të dashurës së tij Kasandra Ventura, i njohur si Cassi, pasi u shfaq një video që tregonte se ai e shkelmonte dhe e shtynte në hollin e një hoteli në vitin 2016.

Reperi kërkoi falje në Instagram dhe tha se merr përgjegjësinë e plotë për gjërat "të pafalshme" në video, të cilën CNN e transmetoi javën e kaluar.

“Isha i tmerruar kur e bëra. Dhe tani ndihem i sëmurë. Shkova dhe kërkova ndihmë profesionale. Shkova në terapi dhe shërim. Unë iu luta Zotit për mëshirë. Më vjen shumë keq”, tha Didi.

Ai shtoi se është "i përkushtuar që të bëhet një person më i mirë çdo ditë që kalon".

Megjithatë, avokatët e Cassi-t i thanë CBS News se deklarata e Diddy "ka të bëjë më shumë me të sesa me njerëzit që ai lëndoi".

"Kur Cassie dhe gratë e tjera dolën publikisht me akuzat, ai mohoi gjithçka dhe sugjeroi se viktimat e tij thjesht po kërkonin një mënyrë për të marrë para," tha avokatja Meredith Firetog.

“Fakti që ai u detyrua të kërkonte falje vetëm kur të gjitha mohimet e tij u vërtetuan se ishin të rreme, tregon dëshpërimin e tij patetik dhe nuk do të bindë askënd me fjalët e tij të pasinqerta”, vuri në dukje avokati.

Pamjet e publikuara të sulmit duket se janë një përmbledhje e pamjeve të kamerave të sigurisë nga 5 mars 2016.

Ajo tregon Diddy duke e shtyrë dhe trokitur Venturën në dysheme, më pas duke vazhduar ta godasë me shkelm ndërsa ajo është në tokë. Më vonë ai u përpoq ta tërhiqte atë në një dhomë dhe i hodhi një objekt. Sipas CNN, pamjet janë realizuar në hotelin Intercontinental tashmë të mbyllur në Los Anxhelos.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës