Abazoviq për masakrën në Cetinje: Kjo është një tragjedi që Mali i Zi nuk e kujton

Dritan Abazovic / Foto: EPA

Menjëherë pas masakrës në Cetinje, ku mbetën të vrarë 11 persona, foli edhe kryeministri malazez Dritan Abazoviq.

“Ndodhi një tragjedi që Mali i Zi nuk e mban mend. U bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Malit të Zi që të jenë me familjet e viktimave të pafajshme, me familjarët, miqtë e tyre dhe të gjithë qytetarët e kryeqytetit Cetinje”, ka shkruar ai në Telegram.

Në RTCG jozyrtarisht mësohet se Abazoviq së bashku me ministrat e qeverisë do të vizitojnë të plagosurit që janë shtruar në spital.

Njëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vdekur dhe gjashtë të plagosur në incidentin e sotëm që ka ndodhur rreth orës 16:XNUMX në Cetinje dhe policia malazeze ka vrarë sulmuesin.

Transmetuesi publik malazez raporton se tragjedisë i ka paraprirë një konflikt familjar, pas të cilit sulmuesi ka qëlluar rastësisht kalimtarët në rrugë. Sulmuesi ka qëlluar edhe në drejtim të policisë, i cili ka mbetur i vrarë në përballjen me policinë.

VIDEO: Tmerr në Cetinje, nga të shtënat kanë mbetur të vrarë 11 persona, mes tyre edhe fëmijë

Video e ditës