VIDEO | Reagim gazmor: Edhe Guardiola nuk mund ta besojë sa i mirë është Haaland

Foto: Pamja e ekranit

Sikur nuk ka kufij për Erling Haaland-in e pabesueshëm, norvegjezi i ri po luan në formë fantastike dhe kërcënon të thyejë të gjitha rekordet e mundshme të golave.

Ai shënoi dy gola në një pjesë kundër Kopenhagës në Ligën e Kampionëve sonte. Sa i pabesueshëm është Haaland flet më së miri reagimi i Pep Guardiolas pas një prej golave ​​të sulmuesit të tij.

 

Haaland shënoi golin e parë në minutën e shtatë me prekjen e tij të parë të topit në ndeshje dhe të dytin në minutën e 32 të ndeshjes.

 

 

Video e ditës