Një fëmijë 6 vjeçar ka vdekur në spitalin e Manastirit, ka ardhur me ënjtje të syve, temperaturë dhe të vjella

ISHP Spitali klinik “Dr. Trifun Panovski “- Manastir / Foto: Facebook

Një fëmijë gjashtëvjeçar ka ndërruar jetë dje në spitalin e Manastirit pasi i është dhënë infuzion. Drejtori i spitalit, Dr Aleksandër Obednikovski thotë se në infuzion nuk kishte medikamente dhe përjashtohet mundësia që të ishte anafilaksi.

Fëmija është sjellë në Spitalin e Përgjithshëm Manastir dje në orën 10:2. Këtu trajtohet për rihidrim. Në pritje të rezultateve, ai u sëmur dhe iu bë reanimimi. Fatkeqësisht, ajo nuk pati sukses. Fëmija është dhënë për autopsi. Erdhi me të vjella, temperaturë të ngritur dhe ënjtje të syve dhe u trajtua në shtëpi për XNUMX ditë. Kemi kontrolluar se nuk është dhënë ilaç, por vetëm infuzion për rehidrim, na tha doktor Obednikovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës