30 ditë paraburgim për vrasësin nga Koçani që vrau partneren e tij me 40 plagë me thikë

Policia / Foto e Ministrisë së Brendshme

Gjykata Themelore në Koçan caktoi 30 ditë paraburgim të dyshuarit për vrasjen mizore të 46-vjeçares. Prokuroria publike në Koçan ka hapur një hetim për vrasje ndaj të dyshuarit 59-vjeçar, i cili dyshohet se e ka therë viktimën më shumë se 40 herë.

“Më 25 shtator, i dyshuari vrau brutalisht një grua, duke e therur disa herë me thikë. Ai ka marrë një thikë kuzhine nga shtëpia dhe duke ditur rrugën që kalon viktima kur ajo shkon në punë, e ka takuar dhe i ka shkaktuar plagë të shumta me thikë në gjoks, stomak, qafë dhe krahë. Nga plagët e marra viktima ka ndërruar jetë në vend”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës