Një 21 vjeçar ka djegur një veturë në Shkup, policia e ka ndaluar

Foto: ilustrim

Më datë 03.12.2023 në ora 03.30 në zonën e Qendrës, zyrtarë policorë nga Njësiti për Ndërhyrje të Policisë në SVR Shkup kanë liruar nga liria A.G.(21) nga Shkupi.

Siç njofton MPB-ja, ai dyshohet se paraprakisht ka shkaktuar zjarr në zonën e Qendrës me një shishe me lëng të ndezshëm në automjetin e pasagjerëve “Skoda Fabia” me shenja regjistrimi Shkup, në pronësi të H.M.(69) nga Shkupi. Nga zjarri është përfshirë edhe automjeti i pasagjerëve BMW me targa të Shkupit në pronësi të Z.K.(55) nga Shkupi. Zjarri është shuar nga ekipi i Brigadës së Zjarrfikësve të Shkupit dhe nuk ka persona të lënduar.

A.G. është ndaluar në Komisariatin e Policisë Qendër dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës