Ka 20 vjet që bëjnë shumë zhurmë me funksione dhe ende nuk u kushton, thotë Ahmeti për “zjarrfikësit” në BDI.

ali Ahmeti facebook

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, komentuan anëtarët e partisë nga të ashtuquajturit Një “grup i zjarrtë” në partinë e tij, duke thënë se “qëndruan në pushtet për 20 vjet dhe bënë zhurmë”.

Ahmeti tha se në BDI ka luftë mes zyrtarëve, “për t’ia zënë vendin njëri-tjetrit”. Duke folur për “zjarrfikësit”, ai u ka thënë banorëve të fshatit Vrapçishtë të Gostivarit se kanë gabuar dhe ka kërkuar që ata t'i bashkohen liderëve aktualë të partisë dhe t'i ndihmojnë.

“I thashë që janë njerëz që i kam pasur miq, i kam miq, e kanë gabim, e kanë totalisht gabim, se kanë kaluar 20 vjet dhe jo se kanë vuajtur për ndonjë gjë, gjithmonë me poste, nëse ka qenë dikush. kush s'kishte pozitë, do të ishte inatosur. “Kam 20 vjet që jam i zënë me pozita dhe ata ende nuk janë të kënaqur, ky ikën ai shkon, unë udhëheq organe dhe kam përgjegjësi, nuk mund të jem i njëanshëm”, tha Ahmeti.

“Grupi i Zjarrit”, fraksioni informal partiak i drejtuar nga Izet Medziti и Blerim Bexheti, po lufton për reforma në parti dhe për të marrë dorëheqjet nga zëvendëskryeministri Artan Grubi, Ministër i Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe zyrtarë të tjerë aktualë të qeverisë së BDI-së.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës