Shoferi 14-vjeçar është përplasur me një tjetër adoleshent në Shkup, ai dhe një fëmijë tjetër kanë mbetur të plagosur rëndë

Një djalë 14-vjeçar nga Shkupi dhe shoku dhe bashkëmoshatari i tij janë lënduar rëndë pasi vetura e tyre është përplasur me vozitësin 19-vjeçar, i cili pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes, njoftoi MPB.

“Me datë 24.03.2023 rreth orës 01.20 në RSSH është raportuar se në rrugën rajonale Shkup – Tetovë, në afërsi të pikës së benzinës në fshatin Arnakija, Shkup, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të veturës së udhëtarëve “Peugeot” me targa të Shkupit. , i drejtuar nga Vjetari 14-vjeçar nga Shkupi dhe automjeti i pasagjerëve "Reno" me shenja regjistrimi tetovare, i drejtuar nga A.S.(19) nga Shkupi, i cili është larguar nga vendi i aksidentit. Njëkohësisht, lëndime të rënda kanë pësuar drejtuesi i mjetit “Peugeot” dhe pasagjeri i tij 14 vjeç, të konstatuar në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza”, ndërsa lëndime trupore ka pësuar një pasagjer tjetër 14 vjeç, të konstatuar në Spitali i Përgjithshëm i Qytetit ‘8 Shtatori’”, thotë policia.

Për ngjarjen është njoftuar Prokurori Publik, ndërsa në vendin e ngjarjes ka kryer këqyrje nga ekipi i SVR Shkup.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës