Moti sot: Me diell, pasdite me shi

Foto: Plutoni / Alamy / Alamy / Profimedia

Nga mesdita, pasditja dhe gjatë natës do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurtër.

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ndryshueshme që do të rriten. Nga mesdita, pasditja dhe gjatë natës do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurtër. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Në Shkup me diell dhe ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare nga pasditja me kushte jostabiliteti, reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Gjatë natës do të ketë reshje të herëpashershme.

Temperatura në Shkup do të jetë nga 12 deri në 28 gradë Celsius, ndërsa në Gjevgjeli prej 16 deri në 28 gradë Celsius. Temperatura ditore dukshëm të larta priten në Dollj Povardar.

Në Ohër sot temperaturat do të jenë nga 8 deri në 22, kurse më të ulëta ditore në Tetovë dhe Gostivar do të jenë prej 8 deri në 18 gradë Celsius. Temperatura më e ulët e mëngjesit në Berovë është 6 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 21 gradë Celsius.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës