СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Уапсен маж на аеродромот Хитроу

Британската полиција соопштила дека уапсила маж на аеродромот Хитроу во Лондон, под сомневање дека подготвува терористички напад.

Во соопштението на полицијата од Лондон се наведува дека мажот (26) стигнал од Турција.

„Апсењето е поврзано со Сирија“, се истакнува во соопштението.

Прочитајте и...  Уште две жртви од Ковид-19 во Албанија, вкупно 15 лица

Прочитај повеќе

Филипче: Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19

Рохани: САД пропуштија историска можност да ги укинат санкциите кон Иран

Слободен печат

Американски носач на авиони има 100 заразени од коронавирус: Ширењето на болеста е во тек и се забрзува

Слободен печат

Универзитетот во Тетово наставно-научниот процес продолжи да го реализира преку онлајн платформа

МИА Агенција

Теменугов: Не создаваме мислење дека кризава ќе треба сите сериозно да ја платиме и дека плаќањето ќе почне од најбогатите

Слободен печат

Состојба со коронавирусот во светот до 10 часот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бројот на заразени од коронавирус во Канада порасна на 8.548, починаа 96 лица

Слободен печат

Манчевски: Ако продолжи да трае кризата во наредните неколку месеци, не само од администрацијата, туку и од многу други места ќе има намалување

Слободен печат

Андоновиќ: Во сенка на пандемијата на коронавирусот, се крои нова геостратегија

Слободен печат

Д-р Митов: Инхалирањето нема научна основа дека може да помогне, потребна е социјална дистанца (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмладиот пациент на Саемот во Белград има 10 години: Детето не сакало да се одвои од мајката

Слободен печат

Гаговски: Глупости и небулози без никаква научна потврда се шпекулациите за опасноста од 5Г мрежа (ВИДЕО)

Слободен печат