СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Уапсен маж на аеродромот Хитроу - Слободен печат

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД: Уапсен маж на аеродромот Хитроу

Британската полиција соопштила дека уапсила маж на аеродромот Хитроу во Лондон, под сомневање дека подготвува терористички напад.

Во соопштението на полицијата од Лондон се наведува дека мажот (26) стигнал од Турција.

„Апсењето е поврзано со Сирија“, се истакнува во соопштението.

Прочитај повеќе

Македонци носеле нерегулиран отпад во Бугарија – сопствениците на компанијатa негираат

Слободен Печат

Над 160 повредени во протестите во Бејрут (ВИДЕО)

Слободен Печат

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам 2020

Алек Стојковски

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Слободен Печат

Приведен новинар кој ја откри локацијата на Макрон

Слободен Печат

Јапонија воведува задолжително спиење на работното место

Слободен Печат

Остави Коментар

4 × three =

Прочитај повеќе

Голема снежна бура во Канада: Затворен аеродромот во Њуфаундленд, илјадници луѓе останаа без струја (ВИДЕО)

Слободен Печат

Солзавецот и водените топови се недоволни: Либанскиот претседател бара војската да ги растера демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен Печат

Наезда на скакулци во Африка, најголема во последните 25 години

Слободен Печат

Рибари ловеле лигњи, а се вратиле со прасе

Слободен Печат

Грчки Анонимуси хакирале турски сајтови

Слободен Печат

Пожар во омилениот ресторан на Макрон во Париз, властите стравуваат од ескалација на насилството (ВИДЕО)

Слободен Печат