Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед! - Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Никако успешно да завршат преговорите за трансфер на Бруно Фернандеш од Спортинг во Манчестер јунајтед, пренесуваат британските медиуми.

Во овој момент како што пренесуваат од „Би-Би-Си“, „црвените ѓаволи“ не се подготвени да одвојат 80 милиони евра за услугите на Фернандеш.

Иако сите очекуваа дека без проблеми 25-годишниот фудбалер ќе се пресели оваа зима на „Олд Трафорд“, ќе мора да се почека уште малку, односно се најавува дека преговорите ќе продолжат во наредната седмица.

Управата на Јунајтед нема да преговара сè додека цената која што ја бараат Португалците не биде намалена.

Претходно се шпекулираше дека Фернандеш има договор со Јунајтед кој ќе го плаќа шест милиони евра годишно до 2025.

Станува збор за играч кој настапува во средниот ред, еден дел од кариерата го помина во Италија (Новара, Удинезе, Сампдорија), а во Спортинг во чии редови е македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски, дојде за осум и пол милиони евра од Џенова.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Прочитај повеќе

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

8 + 15 =

Прочитај повеќе

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат