Јунајтед против Селта, Ајакс на мегдан со Лион

Јунајтед против Селта, Ајакс на мегдан со Лион

296
SHARE

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе играат против Селта во полуфиналето на Лига на Европа.

Шпанскиот тим е домаќин на првиот меч на 4. мај во Виго, додека реваншот на Олд Трафорд се игра на 11 мај. Во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и Олимпик Лион, а првиот меч ќе се игра во Амстердам.

Финалето на Лига на Европа е закажано за 24 мај во Стокхолм, а шампионот во ова натпреварување во следната сезона ќе се пласира во Лигата на шампиони.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY