Финале Супербол 2019 ГАЛЕРИЈА

Националната химна ја отпеа познатата пејачка Гледис Најт, а на полувремето настапија „Марун 5“ со Тревис Скот и Биг Бои и сплет на најголемите хитови на бендот.

95
Фото Профимедиа

Со финалниот натпревар меѓу Њу Ингланд патриотс против Лос Анџелес Рамс беше затворено годинашното издание на НФЛ Супербол.

Националната химна ја отпеа познатата пејачка Гледис Најт, а на полувремето настапија „Марун 5“ со Тревис Скот и Биг Бои и сплет на најголемите хитови на бендот.

Најефикасен играч на Патриотс беше Том Брејди, на кого ова му е шеста титула во НФЛ.

Минатата година Брејди стана најстариот освојувач на трофејот и му требаше само една година за повторно да го урне неговиот рекорд и притоа да докаже уште еднаш дека е најдобар во историјата.