Без победник на дербито на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

78

Во англиската Премиер лигата синоќа се комплетира 15.коло кое го одбележа дербито на „Олд Трафорд” меѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал. Натпреварот заврши со ефикасно реми 2:2.

Тотенхем забележа за пробив на третата позиција, додека Челси го претрпе вториот пораз од почетокот на сезоната.

Резултати:
Барнли – Ливерпул 1:3
Евертон – Њукасл 1:1
Фулам – Лестер 1:1
Вулвс – Челси 2:1
Манчестер Јунајтед – Арсенал 2:2
Тотенхем – Саутемптон 3:1.

Играно во вторникот:
Бурнемаут – Хадерсфилд 2:1
Брајтон – Кристал Палас 3:1
Вест Хем – Кардиф 3:1
Вотфорд – Манчестер Сити 1:2.

Табела: Манчестер Сити 41 бод, Ливерпул 39, Тотенхем 33, Челси 31, Арсенал 31,…