Барди како од шега постигнува голови од слободен удар! (Видео)

Барди како од шега постигнува голови од слободен удар! (Видео)

693
SHARE

Македонскиот репрезентативец Енис Барди блеска во подготвителниот период за својата екипа Леванте.

Барди во победата од 2-0 над Елче го постигна својот трет погодок откако се пресели во шпанскиот тим.

Во 70. минута од средбата уште еднаш од слободен удар потврди дека е специјалист за прекини и дека ќе биде огромно засилување за Леванте во новата сезона.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY