Арсенал против Манчестер јунајтед во шеснаесетина финалето на ФА купот

Натпреварите ќе се играат на 26 јануари. Во случај на нерешен резултат ќе се игра друг натпревар на теренот на гостинот во првиот меч.

96
ЕПА/ЕФЕ

Познати се двојките за 1/6финалето од ФА купот, фаза во која најмногу внимание предизвикува пресметката меѓу трофејните Арсенал и Манчестер јунајтед екипи кои досега вкупно 25 пати победувале во ова натпреварување.

Двојки:
Арсенал – Манчестер јунајтед
Манчестер сити – Барнли
Кристал палас – Тотенхем
Челзи – Шефилд/Лутон
АФК Вимблдон – Вест Хем
Шрузбери – Вулверхемптон
Милвол – Евертон
Брајтон – ВБА
Бристол Сити – Болтон
Екрингтон – Дерби Каунти/Саутемптон
Њукасл – Блекбурн/Вотфорд
Донкастер – Олдам
Мидлзбро – Њупорт
Барнет – Брентфорд
Портсмут – КПР
Свонси – Гилингам.

Натпреварите ќе се играат на 26 јануари. Во случај на нерешен резултат ќе се игра друг натпревар на теренот на гостинот во првиот меч.