СПОРТ

СПОРТ

Надал: Се откажувам од борбата за првото место

Еден од најдобрите тенисери во светот Рафаел Надал најави дека повеќе нема да се бори за првото место на АТП листата, откако викендов Рожер...

ЗОИ 2018: Норвежаните го освоија златото во тимски скокови

Норвешките ски-скокачи го освоија златниот медал во тимска конкуренција на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Норвежаните во состав Јохан Андре Форганг, Роберт Јохансон, Андреас Стјернен...

ЗОИ2018: Канада и Германија го поделија златото во боб двосед

Екипите на Канада и Германија го поделија златниот медал во боб двосед на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Првпат по 20 години олимписката титула им...

ЗОИ 2018: Лорентсен со рекорд до злато во брзо лизгање

Ховар Лорентсен од Норвешка го освои златниот медал во брзо лизгање на 500 метри на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Во возбудливата трка со неизвесен...

ЗОИ 2018: На лизгачката Габриела Пападакис и се скина костимот, но го заврши настапот

Француската лизгачка Габриела Пападакис доживеа голема непријатност кога за време на настапот со нејзиниот партнер Гијом Сизерон и се скина костимот, но и покрај...

Кањелас ја откри финансиската криза во Вардар

Од изјавата на Жоан Кањелас дадена за шпанските медиуми, дознаваме дека тимот на Вардар им должи пари на своите ракометари. Вардар се соочува со...

Леброн блескаше во Лос Анџелес

Во досега ретко виден натпревар на Олстар викендот, во кој љубителите на кошарката имаа прилика да видат вистинска дефанзивна игра, екипата предводена од Леброн...

Трајковски: Со пехарот бараме прошка од навивачите за лошите игри

„Денеска е големиот празник Прочка и затоа сакам да побараме прошка од навивачите за лошите игри досега. Од овој момент вртиме нова страница, едноставно...

МЗТ ја прекина победничката серија на Работнички и го освои Куп трофејот

Кошаркарите на МЗТ Скопје го освоија Купот на Македонија откако во салата „Јасмин“ во Кавадарци го совладаа големиот ривал Работнички со 76-67. МЗТ Скопје по...

Федерер го освои турнирот во Ротердам

Роџер Федерер го освои турнирот во Ротердам, откако во финалето го совлада Бугаринот Григор Димиров со 2:0 во сетови (6-2,6-2). Разиграниот Швајцарец славеше рутинска победа...

Не пропуштајте

Со „Нова Македонија“ пак сме во старата каша

Голема победа за Грција ќе биде ако Коѕијас успее во Скопје да го наметне предлогот „Нова Македонија“, информираат грчките медиуми, но домашните политички аналитичари...

Придружете ни се Facebook