Според Вавринка, трофејот на „УС Опен“ му се насмевнува на Ѓоковиќ

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка зборуваше за походот на првиот светски играч Новак Ѓоковиќ кон испишување на историја и најави дека Србинот ќе победи на Отвореното првенство на САД, и на тој начин го освои календарскиот „златен“ слем, триумфирајќи на сите четири грен слем турнири во годината. – Имам чувство дека ќе победи поради начинот на … Продолжи со читање Според Вавринка, трофејот на „УС Опен“ му се насмевнува на Ѓоковиќ