Сплит: Маж му го одгризал увото на Французин бидејќи ја гледал неговата девојка

Непознат маж во центарот на Сплит нападнал турист од Франција и му одгризал дел од увото, бидејќи му сметало тоа што туристот ја погледнал неговата девојка.

Хрватските медиуми пренесѕваат дека работниците од околниот ноќен клуб на одгризнатиот дел од увото му ставиле мраз на Французинот, до доаѓањето на брзата помош.

На момчето потоа увото му било зашиено и тој бил отпуштен од болница, пренесува Далмација денес.

Од  тамошната полициска управа потврдиле дека инцидентот навистина се случил, истакнувајќи дека на Французинот му бил откинат дел од левото уше  и дека е полесно повредени.

Од полицијата додале и дека интензивно се трага по напаѓачот и испратиле апел до граѓаните ако имаат какви било информации за настанот или за лицето по кое е издадена потера, веднаш да ги контактираат.

Прочитајте и...  Северна Кореја ги отфрли надежите за продолжување на преговорите со САД

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат