Сплетки: На дружба со Дел Бој

Дејвид Џејсон е подготвен да ја повтори својата култна улога на ликот Дел Бој од хумористичната серија „Сплетки“. Сепак, нови епизоди од серијата нема да се снимаат, туку Џејсон ќе разговара со неколку среќни фанови, кои ќе бидат одбрани за овој перформанс.

Организаторите објавија дека на непозната локација ќе се реконструира станот на семејството Тротер, во кој актерот ќе ги пречека фановите.

„Едвај чекам да се видам и да разговарам со нашите фанови – изјави Џејсон.

Последен пат Џејсон се најде во улогата на Дерек Дел Бој Тротер во новогодишниот специјал прикажан во 2014 година, а иако од повеќе страни беше шпекулирано дека ќе има нова сезона од „Сплетки“, неговиот партнер во серијата, Николас Линхрст тоа веќе јавно го демантираше. Линдхрст, кој го толкуваше ликот на Родни, помладиот брат на Дел Бој, порача дека нема никаква смисла да се продолжи снимањето, бидејќи креаторот на шоуто Џон Саливан почина.

Прочитајте и...  Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

– Едноставно не можеме, Џон повеќе не е со нас. Тој беше водечката сила на серијата и без него ќе биде невозможно да се продолжи – изјави Линхрст, кој во истото интервју забележа дека со Џејсон се гледаат често, среќавајќи се на погребите на нивните поранешни соработници.

Дружењето со Дел Бој ќе се одржи наредната година, кога ќе се одбележат 40 години од првата сезона на „Сплетки“.

Прочитај повеќе

Уживајте во малку поинаков вкус – Солена дипломат торта

Слободен печат

Разговор со Стефанија Насеска, модна дизајнерка која шири љубов: Јавните личности треба да имаат повеќе доверба во дизајнерите

Јасмина Кантарџиева Димков

Алергичните да се чуваат од овие билки!

Слободен печат

ВЕЧНА ИНСПИРАЦИЈА: Најубавите цитати од Лујза Хеј, кога ќе му кажете „да“ на животот, и животот ќе ви каже „да“

Слободен печат

Брат и сестра се пронашле по 51 година: Биле оставени во торби кога биле бебиња

Слободен печат

Овие цвеќиња во домот носат љубов, пари и среќа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Девојка која на протестите во Америка беше погодена со гумен куршум во лице, покажа како изгледа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!

Васко Спасоски

Несекојдневен настан во с. Белица: Кучето Медо донесе срнче во семејството Радески (ВИДЕО)

Слободен печат

Стопете го стомакот за две недели: Почнувајте го секое утро со оваа напивка!

Васко Спасоски

Прсти ќе излижете: Изненадете го вашето семејство денеска со турско ѓомлезе (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 06.06.2020: Погледнете каков ден ве очекува!

Васко Спасоски