СПИРО РИСТОВСКИ БАРА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ: Немам намера да бегам јас сум семеен човек – Слободен печат
ВестиМакедонија

СПИРО РИСТОВСКИ БАРА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ: Немам намера да бегам јас сум семеен човек

Одлуката на Апелација по барањето на Ристовски ќе се знае деновиве.

Поранешниот министер Спиро Ристовски бара да му се укине притворот и да се брани од слобода или притворот наместо во шутка да му се замени со куќен притвор. Ристовски е еден од осомничените за организацијата на упадот во Собранието на 27. април.

– Немам намера да бегам ја сум семеен човек со деца што учат овде. Немам резервна варијанта. Моето целосно функционирање е поврзано со Македонија. А во однос на тоа дека би влијаел на сведоци известен сум дека истрагата е завршена. Ниту сум помислил да влијаам на некого затоа што сум уверен дека ќе ја докажам мојата невиност – изјави Ристовски за телевизијата Телма.

Одлуката на Апелација по барањето на Ристовски ќе се знае деновиве.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close