Спектакуларна најава на УФЦ од која ќе се заледите, дел од неа и Македонецот со австралиски пасош (ВИДЕО)

Претстојните борби во организација на УФЦ ќе се одржат на популарниот „Fight Island“ во Абу Даби.

Најмоќната организација за мешани боречки вештини и официјално ја објави најавата на долгоочекуваниот „Fight Island“, односно серијата од четири приредби кои ќе се одржат во Абу Даби. Станува збор за островот Јас кој УФЦ го изнајми за одржување на меѓународни приредби, а првата е предвидена за 11. јули.

ПР тимот на УФЦ секогаш прави одлични најави за своите приредби, но се чини дека последната со која најавува спектакуларни борби, е вистинско ремек дело во стилот на холивудските филмови.

Главната борба ќе биде за титулата во велтер категорија помеѓу шампионот Камару Усман и предизвикувачот Гилберт Брнс.
Меѓу главните борби на УФЦ 251 приредбата ќе биде и таа на Македонецот со австралиски пасош, Александер Волкановски кој титулата во лесна категорија ќе ја брани против поранешниот шампион Макс Холовеј.

Прочитајте и...  На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат