Спектакл во најава: Ова се водителите на годинашната Евровизија во Велика Британија

Британската актерка Хана Вадингам ќе биде водителка на годинашното издание на најпопуларниот музички фестивал во Европа – Избор на песна за Евровизија, кој ќе се одржи од 9 до 13 мај во Ливерпул, Велика Британија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Заедно со неа на сцената ќе се појават и британската пејачка Алеша Диксон … Продолжи со читање Спектакл во најава: Ова се водителите на годинашната Евровизија во Велика Британија