8 C
Скопје

Спектакл во ФА Купот, Јунајтед против Ливерпул во четвртото коло

Двата лидери на табелата во Премиер лигата, Ливерпул и Манчестер јунајтед ќе играат еден против друг во четвртото коло од ФА Купот, одлучи денешната жрепка.


Најголемите ривали во англискиот фудбал ќе играат на „Олд трафорд“ на 23. или 24. јануари и тоа ќе биде нивен втор натпревар во седум дена. Претходно на 17. јануари, Ливерпул ќе ги пречека „црвените ѓаволи“ во рамките на Премиер лигата.
Во останатите натпревари во четвртото коло ќе играат:
Челтенам – Манчестер сити
Борнмут – Кроули
Свонси – Нотингем форест
Саутемптон/Шресбери – Арсенал
Барнсли – Норич
Чорли – Вулверхемптон
Милвол – Бристол сити
Брајтон – Блекпул
Викомб – Тотенхем
Фулам – Барнли
Шефилд јунајтед – Плимут
Челси – Лутон
Стокпорт/Вест Хем – Донкастер
Брентфорд – Лестер
Евертон – Шефилд венсдеј

Прочитајте и...  Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Поврзани вести

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат

ВИДЕО: Голеада на „Гудисон парк“ во режија на Сигурдсон и Кејн!

Слободен печат

Илиоски: Кога и малку се создаваат услови, се враќам и се трудам да ги остварам целите!

Љафтов: Долго време се чекаше на овој успех во Пазарџик, за нас и градот ова е историја!

ВИДЕО: Мастерсот во Монте Карло продолжува без Надал!

Слободен печат

Ѓорческа во големото финале на турнирот во Франција

Слободен печат

Остави Коментар