Спасувач физички нападнат во скопскиот Аква Парк – Слободен печат
Хроника

Спасувач физички нападнат во скопскиот Аква Парк

Се работи на расчистување на случајот.

На 30.06.2019 година во 19:30 часот во СВР Скопје, Д.С.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14:25 часот во Аква Парк кај Спортски центар „Борис Трајковски“, каде бил вработен преку Црвен Крст како спасувач, бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close