Спасовски за однесувањето на Ангеловска и Бектеши: Несоодветно, мора реакцијата да е пред емоцијата

Ако лекарите се борат на полето на здравството, медиумите се на првата борбена линија за да ги пренесат информациите навремено, рече Спасовски во врска со новинарско прашање за вчерашната реакција на министрите Ангеловска и Бектеши за време на прес-конференцијата.

-Несоодветно, разговарав со нив и побарав да исконтактираат со вас и ќе мора да имаат поинаков начин на комуникација. Без разлика колку сме под притисок, мора реакцијата да е пред емоцијата, истакна техничкиот премиер.

Прочитајте и...  ФБИ ќе и помага на локалната полиција во Вашингтон за време на протестите

Прочитај повеќе

Коста Петров: Иако звучи како клише, здравјето е најважно

Слободен печат

Трудо со поддршка на демонстрациите против расизмот и дискриминацијата

Слободен печат

ФБИ ќе и помага на локалната полиција во Вашингтон за време на протестите

Слободен печат

Во првиот ден над 300 пријави за запишување првачиња во Тетово

Слободен печат

„Претседателе немојте да се криете“: Америка гори, Кина трие раце и порачува „Уживајте во глетката“

Слободен печат

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Македонија го доживува вториот пик

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Овој човек е ноќна мора за „Твитер“ и „Фејсбук“: Трамп потпиша нов налог кој се заканува на доминацијата на технолошките гиганти

Слободен печат

Пленковиќ ги откри носителите на листи на ХДЗ на престојните избори

Во Србија се ближи крајот на епидемијата, паѓа бројот на новозаболени

Слободен печат

Шведскиот производител на камиони планира да скрати илјадници работни места

Слободен печат

Во Шпанија во последните 24 часа нема ниту еден починат од коронавирусот

Слободен печат