Спасовски: Вториот круг од изборите помина во мирна и демократска атмосфера

Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, Фото: Слободен печат

Во мирна и демократска атмосфера помина и вториот круг од локалните избори, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

– Граѓаните навреме ги пријавуваа сите проблеми, а полицијата успеа навреме да реагира по секоја поплака – изјави Спасовски.

Тој истакна дека најголем број од пријавите за прекршувања, како агитирање на гласачи, се регистрирани во Штип.

Според Спасовски, имало уништување на изборен материјал во Кичево, а против сторителот ќе биде поднесено кривична пријава.

Видео на денот