Спасовски: Никој не е над државата!

Во празничниот триброј на „Слободен печат“ ќе читате:

 

Најава за неизвесен викенд – 58 часовен карантин или…?

Спасовски: Никој не е над државата!

Група од 92 Македонци ќе ја тужи државата: Си дошле дома од прекуокеански брод и преживеале пекол

Во рубриката Плато пишуваат редовните колумнисти Мирослав Грчев, Жанета Скерлев, Ненад Јовановиќ и Петар Богојески

Хоризонти: Англичаните немаат доверба во „перфектниот“ систем за следење на ковид-19.

Спорт: Порака од Шилегов – Најдете два милиона евра да му помогнеме на Вардар

Во додатокот „Културен печат“ ни „гостуваат“ добитникот на Европската награда за лиотература Петар Андоновски, потоа Ерол Туфаи, Благоја Варошанец, Мирко Попов…

Редовен енигматски прилог

Не пропуштајте ги интересните содржини и од рубриките Гастронија и Магазин

Прочитајте и...  Пленковиќ ги откри носителите на листи на ХДЗ на престојните избори

Прочитај повеќе

Братот на Џорџ Флојд го осуди насилството, бара мир

МИА Агенција

Опаѓа бројот на пациенти кои се на интензивна нега во Франција

Слободен печат

Николовски: Со сопругата сме негативни на ковид-19, давам огромна поддршка за партиските другари

Слободен печат

Последни подготовки на француските угостители пред утрешното повторно отворање на локалите

МИА Агенција

„Од Белград до Софија за 3 часа“ – Вучиќ и Борисов во обиколка на новиот автопат

Слободен печат

Коста Петров: Иако звучи како клише, здравјето е најважно

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трудо со поддршка на демонстрациите против расизмот и дискриминацијата

Слободен печат

ФБИ ќе и помага на локалната полиција во Вашингтон за време на протестите

Слободен печат

Во првиот ден над 300 пријави за запишување првачиња во Тетово

Слободен печат

„Претседателе немојте да се криете“: Америка гори, Кина трие раце и порачува „Уживајте во глетката“

Слободен печат

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Македонија го доживува вториот пик

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат