Спасовски не открива дали ќе биде технички премиер – Слободен печат
ВестиМакедонија

Спасовски не открива дали ќе биде технички премиер

Не би сакал да шпекулираме за личностите во техничката влада, се оградува првиот човек на полицијата.

Вицепремиерот и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, не открива дали ќе го наследи премиерот Зоран Заев во техничката Влада, односно дали тој ќе биде техничкиот премиер.

Тој вели дека има уште време до формирање на техничка Влада, а сега бил фокусиран на неговата актуелна позиција, министер за внатрешни работи.

– За сите прашања што ќе бидат за формирањето на техничката влада кои ќе бидат личностите во таа влада, сигурно за тоа ќе одлучува премиерот, ќе одлучуваат органите на партијата и не би сакал уште сега да шпекулираме заради тоа што навистина за тоа нема потреба. Кога ќе дојде моментот ќе се донесат одлуките и тие ќе бидат соопштени во јавноста – изјави Спасовски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close